7 Smart și Easy Weight Watchers Idei de snack

Weight Watchers, puncte SmartPoints, bune gustări, care sunt

Gustări Greutate Watchers sunt o parte esențială a succesului programului de dieta populare. Când vă alăturați cântăreților de greutate, niciunul nu este în afara limitelor, astfel încât să puteți alege să mâncați ceea ce doriți între mese. Dar dacă doriți să scăpați în mod eficient și să păstrați kilogramele de la întoarcere, veți utiliza idei de gustări aprobate pentru Weight Watchers și veți păstra valorile SmartPoints în linie.

Cum să alegeți gustări pentru păstrarea greutății

În timp ce sunteți pe programul Weight Watchers, ar trebui să calculați SmartPoints pentru gustări și mese. Nu vă faceți griji cu grame grase sau calorii. "Noul plan SmartPoints face ca alimentatia sanatoasa sa fie simpla prin traducerea informatiilor nutritionale complexe intr-un singur numar simplu", spune Laura Smith, manager de produse in industria alimentara si produse alimentare la Weight Watchers.

Laura explică faptul că fiecare membru are un obiectiv zilnic SmartPoints personalizat la greutatea, înălțimea, sexul și vârsta. "Îi încurajăm pe membrii să planifice pentru gustări să se încadreze în obiectivul zilnic al obiectivelor SmartPoints."

Formula specifică pentru calcularea valorilor SmartPoints este disponibilă membrilor când se alătură. În general, gustările care sunt ambalate cu o alimentație bună și cu conținut scăzut de calorii goale sunt cele mai bune gustări pentru cei care urmăresc greutatea. "Noul plan impinge membrii spre un model de consum care include mai multe proteine ​​slabe, fructe si legume, mai putin zahar si grasimi mai putin saturate".

 • Alimentele cu cantități mai mari de zahăr și grăsimi saturate au valori mai ridicate ale punctelor SmartPoints.
 • Alimentele cu cantități mai mari de proteine ​​au valori mai scăzute ale punctelor SmartPoints.
 • Multe proteine ​​slabe precum puiul și fructele de mare sunt mai mici în valorile SmartPoints.
 • Dulci tratate ca brioșe, cookie-uri și băuturi îndulcit de zahăr sunt mai mari în SmartPoints.
 • Toate fructele proaspete și cele mai multe legume sunt zero puncte SmartPoints.

7 Smart Weight Watchers Idei de Snack

În timp ce sunteți pe programul Weight Watchers, puteți cumpăra gustări prin program sau puteți să vă faceți propriul. Așa cum v-ați putea aștepta, atunci când vă pregătiți gustări proprii, puteți economisi niște bani. Dar, uneori, barurile și tratamentele oferite de companie sunt cel mai convenabil mod de a vă menține dieta pe drumul cel bun.

Dacă căutați cele mai bune gustări Weight Watchers, luați în considerare aceste opțiuni recomandate de Laura:

 • Bară de ciocolată Pretzel Blast Mini (2 SmartPoints). Laura spune că acest tratament este cel mai bun pentru diete cu un dinte dulce. Puteți să le cumpărați la o întâlnire Weight Watchers sau online și nu trebuie să fii membru al Weight Watchers pentru a le cumpăra.
 • Dulce și salată Toffee Twist Snack Bar (4 SmartPoints). Dacă vă place dulce trata, dar totuși bucurați-vă de o tratață sărată, crocantă la timp gustare, acest bar ar putea fi cel mai bun pentru tine. Laura spune că gustările crocante și mini-barurile ca acestea sunt favorite ale fanilor. Le puteți cumpăra pe Amazon.com, pe site-ul Weight Watcher sau în întâlniri.
 • Hummus Snack Packs (3 SmartPoints). Această opțiune apucă-și-du-te vine cu biscuiți de proteine, astfel încât să obțineți 8 grame de proteine ​​în fiecare porție. Și puteți alege fie o aromă clasică de humus, fie un hummus stil roșu de piper roșu pentru o lovitură suplimentară.
 • Popcorn cu aer-popping (2 puncte SmartPoints pe 2- cupaservire). Dacă preferați să vă faceți gustări la domiciliu, popcornul este unul dintre cele mai bune gustări Weight Watchers. Air popcorn este simplu, convenabil și ușor de transportat. Și dacă nu vă place popcornul simplu, Laura vă recomandă să-l aromați cu un pic de ulei de nucă de cocos, zahăr și scorțișoară, sau mergeți cimbru cu suc de lămâie și pulbere de chili la gust. Mini pachete de unt de arahide sau unt de migdale (6 SmartPoints).
 • Mulți bărbați sănătoși iubesc untul de arahide, dar este ușor să mâncați prea mult din el. Astfel, pachetele pre-porționate de unt de nuci sunt gustări perfecte pentru cântătoarele de greutate. Marci precum Justin’s oferă pachete mini care sunt ușor de transportat și oferă doar cantitatea potrivită. Fructe congelate (1-2 puncte SmartPoints la o jumătate de ceasca de servire).
 • Potrivit lui Laura, fructele uscate prin congelare pot satisface un dinte dulce și au nevoie de criză. Mananca o mana singur sau se presara peste varza de fulgi de ovăz sau simplu de grăsime fără grăsime grecească pentru o gustare mai arome, aroma. Dar ea recomandă să vă îndepărtați de mărcile care au adăugat zahăr în lista ingredientelor.Sugestii de gheață de casă (2 SmartPoints pe fiecare porție).
 • Această idee gustare este perfectă într-o zi fierbinte de vară când aveți nevoie de o gustare răcoritoare. Laura recomandă rețeta pentru popi de zmeură de zmeură în cartea de mâncare a familiei Meals Watchers Family. Sau puteți să vă faceți propria dvs. rețetă. Amestecați 2 fructe de fructe la alegere, cum ar fi banana, căpșunile și piersicii, într-un procesor de bucătărie cu ¼ cești de lapte de migdale neîndulcite, se toarnă în forme de gheață și se îngheață timp de cel puțin 4 ore. Potrivit lui Laura, "veți avea o gustare răcoritoare ușor de prins atunci când aveți nevoie de ea, care nu are zahăr sau conservanți." Câte gustări o zi?

Nu există un număr recomandat de gustări care să mănânce în fiecare zi când sunteți în programul Weight Watchers. "Membrii sunt încurajați să mănânce într-un mod care să funcționeze pentru ei", spune Laura. Deci, ar trebui să creați un plan de gustare care să funcționeze cu stilul tău de viață și programul tău.

"Mulți membri aleg să includă gustări între mese, cum ar fi fructele sau legumele cu o grăsime sau o proteină sănătoasă, cum ar fi câteva fructe cu coajă lemnoasă sau semințe, hummus sau brânză cu conținut scăzut de grăsimi sau fără grăsimi și, ocazional, , De asemenea, colaborăm cu membrii noștri pentru a încuraja schimbări comportamentale mici pe care le pot utiliza pentru a rămâne pe drumul cel bun pe parcursul zilei ". Ea spune că planificarea și pregătirea gustărilor înainte de timp este o abilitate importantă pentru diete să învețe.

Deci, ce gustari foloseste Laura cand are nevoie de o muscatura rapida? "Întotdeauna mă întorc la fructe și legume, deoarece sunt pline de substanțe nutritive precum vitaminele și mineralele, zaharurile care apar în mod natural și sunt zero puncte SmartPoints". Ea spune că folosește aceste alimente ca bază și apoi adaugă toppinguri sau laturi care sunt, de asemenea, pline de nutriție, cum ar fi untul de arahide, brânza degresată sau cu conținut scăzut de grăsime, hummus sau ouăle fierte. Ea spune că această combinație ajută la îmbunătățirea gustării.

Like this post? Please share to your friends: